Stołuje się tam Tom Hanks – stołuje się także q-chnia!

Curry 36 – wpierw zwykła drewniana przyczepa z kiełbaskami, dziś miejsce-legenda. W Berlinie słynne kiełbaski curry – zaraz obok kebaba – to najpopularniejsza przekąska zarówno samych berlińczyków, jak i turystów.

Najsłynniejsze miejsce, gdzie można owych kiełbasek spróbować to Curry 36 – mieści się w dzielnicy Kreuzberg pod adresem Mehringdamm 36. Otworzono także inne filie, ale to ten adres znajdziecie w przewodnikach turystycznych po Berlinie. A w dodatku – zaraz obok – w niepozornej blaszanej budce zjeść możecie najlepszy kebab w mieście. Kolejki do niego to – w zależności od szczęścia – jakieś 40 do 1,5 godziny oczekiwania. O tym jednak innym razem.

wegańska kiełbaska Curry 36 z frytkami, Berlin Kreuzberg

Dziś q-chnia stołuje się w Curry 36 – własnoręcznie robione frytki, słynny sos curry i kiełbaska, tu w wersji wegańskiej. Mięsożercy nie muszą się obawiać – w menu znajdziecie też wiele pozycji dla siebie.

Miejsce, które trzeba odwiedzić będąc w Berlinie. Sam Tom Hanks powiedział kiedyś, iż nie miałby nic przeciwko by ktoś sprezentował mu apartament w Berlinie, najlepiej w takim miejscu, by mógł na piechotę dotrzeć do Curry 36 właśnie. Stołował się tam także były kanclerz Niemiec, Gerhard Schröder. Spotkać można także wielu innych prominentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *